ADIN GUZTIETAKO
EMAKUMEZKOEN EUSKADIKO XAKE TXAPELKETA
(2017ko
ekainaren 17tik 18ra, Bilbon)
Egunak:
2017ko ekainaren 17an eta 18an.
Tokia:
Peña Rey Ardid taldearen lokala (Bilboko kale Nagusia, 4).
Egonaldia:
Sirimiri Hotela (Haragitze Plaza, 3).
Aparkatzeko gomendatutako eremua:
Miribilla auzoa, Bilbao Arena gunetik gertu (OTArik gabekoa da).
Izen ematea:
Parte hartzea baieztatzeko epea 2017ko ekainaren 10ean itxiko da.
Larunbata da. Euskal Xake Federakuntzan egin beharrekoa da.
AZKENEKO
SAILKAPENA, 2016AN.
1)
Ainhoa Barrio Ugidos (Bizkaia) (1.837) –
5’5 puntu.
2)
Maria Jesus Saez de Jauregui Suso (Araba) (1.614 Euskal
elokoa) – 4’5 puntu.
3)
Carlota Aramendia Ybarra (Nafarroa) (1.424) – 4’5 puntu.
4) Irene Garcia Bolaños (Bizkaia) (1.223) – 3’5 puntu.
5) Diana Valdezate Garcia (Bizkaia) (1.159) – 3 puntu.
6) Maddi Zubizarreta Landera (Bizkaia) (elorik gabe) – 3
puntu.
7) Patricia Arteche Campo (Araba) (1.231) – 2 puntu.
8) Irati Valgañon Setien (Bizkaia) (1.605 Euskal elokoa) – 2
puntu.
9) Maria Luisa Sarria Ferrades (Gipuzkoa) (elorik gabe) –
Puntu bat.
10) Ainhoa Artola Del Rincon (Gipuzkoa) (elorik gabe) – Puntu
bat.
TXAPELKETAREN AZKENEKO HISTORIA.
2006. urtean: Paula Camara Gil
(Araba), garaile.
2007. urtean: Paula Camara Gil
(Araba), garaile.
2008. urtean: Isabel Menoyo
Alonso (Bizkaia).
2009. urtean: Daniela Velte
(Gipuzkoa), garaile.
2010. urtean: Oihana Gonzalez
Etayo (Nafarroa), garaile.
2011. urtean: Angels Cucarella
Montell (Bizkaia), garaile; Daniela
Velte (Gipuzkoa), bigarren; Ainhoa
Barrio Ugidos (Bizkaia), hirugarren.
2012. urtean: Angels Cucarella
Montell (Bizkaia), garaile; Ainhoa
Barrio Ugidos (Bizkaia), bigarren; Isabel
Menoyo Alonso (Bizkaia), hirugarren.
2013. urtean: Ainhoa Barrio
Ugidos (Bizkaia), garaile; Ainhoa
Ortin Blanco (Nafarroa), bigarren; Lara
Fernandez Santamaria (Bizkaia), hirugarren.
2014. urtean: Ainhoa Barrio
Ugidos (Bizkaia), garaile; Daniela Velte (Gipuzkoa), bigarren; Oihana Gonzalez Etayo (Nafarroa), hirugarren.
2015. urtean: Eihartze
Buiza Prieto (Bizkaia), garaile; Ainhoa
Barrio Ugidos (Bizkaia),
bigarren; Irati Laseca Arana (Nafarroa), hirugarren.
2016. urtean: Ainhoa
Barrio Ugidos (Bizkaia), garaile; Maria Jesus
Saez de Jauregui Suso (Araba),
bigarren; Carlota Aramendia Ybarra (Nafarroa), hirugarren.
Informazio
gehiago:
Euskal Xake Federakuntzan (943 76 32
39).
2016-05-31.
Iturria: “http://www.xake.net/2017-fva/1_2017.html#Cam_EUS_05-06”
webgunea.